Za seba sám

Autor: Jozef Adamčík | 24.3.2018 o 17:49 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  164x

Dnes každý chce sa vyjadriť a učiť ľudí ako u nás správne žiť. Hovorí pán herec, politik, že vraj on presne vie, čo človek na námestiach chce a za čo bojuje. NAOZAJ?! Nie je to inak?

Dnes každý chce sa vyjadriť a učiť ľudí ako u nás správne žiť. Hovorí pán herec, politik, že vraj on presne vie, čo človek na námestiach chce a za čo bojuje. NAOZAJ?!
Nie je to inak?
Veď dav manipulujú, aby cieľ svoj dosiahli! No kto z nich (herec, politik) život obyčajný žil, za sumu mizernú? Prečo teda počúvať ich máme? Na „barikádach“, či pódiách, nám nik pravdu nepovie. A príčina pravá, nespokojnosť za čin ohavný akým „vražda“ je, v kriku zaniká a šíriť začína sa panika. Hnev spravodlivý, v pravdu vedieť čo sa u nás deje dnes. Inam mieri loď k výmene stráži na hrade a my dole máme skloniť sa a po chrbtoch nechať vyjsť nové, staré tváre. Krikľúňov, čo hovoria nám, čo vraj chceme my. Vážne?

Ak dostanú sa k válovom, zostanú naše hlasy nemé a zavrie sa brána do hradu. Stolička pre hlas ľudu na hrade nie je a pán politik a umelec sa zase smeje. Tak papkajú si do sýta, z válova moci a hlas ľudu zaniká. Nik počúvať už nechce, no tam hore budú mať zase plné mešce. Len využiť silu ulice a potom ticho. Už počuť len ich hlas.
Každý vie to, že nie sú úprimný, každá žena, muž. Tak použime rozum svoj a pravdu čistú, bez farieb či vône, nech začneme, tak ako začína sa deň. Netreba za nás premýšľať a vkladať slova do úst nám, ja poviem to za seba sám. Ďakujem, pán umelec, politik, no toto nie je tvoja vec. Ľud je ľud a vie sa sám za seba rozhodnúť.

- Max, človek z ulice
PS: Toto som vytvoril z vlastnej hlavy, sám; nikto mi to nenapísal (umelec, politik), a ani mi to nikto neprikázal, len môj rozum.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer potrebuje šéfa polície aj po dovládnutí. A Danko s Bugárom to vedia

Novela polície má chrániť momentálne vládnucich.

SVET

Za zostrelenie lietadla viní Rusko Izrael. Čo bude ďalej

Prinášame scenáre vývoja v Sýrii.


Už ste čítali?